ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14445235
*
nr 1444 5235
Spegel
Guldfärgad, 134x50 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 januari 2022
kl 19:22:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/1 11:43:36
1
400 kr
20/1 09:13:45
2
200 kr
20/1 09:13:45
1
250 kr (Budbetjänt)
22/1 19:44:56
3
300 kr
22/1 19:44:56
1
350 kr (Budbetjänt)
22/1 19:45:26
3
400 kr
22/1 19:45:26
1
400 kr (Budbetjänt)
24/1 16:53:46
3
450 kr
24/1 19:17:51
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: guldfärgad spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1444 5235
Spegel
Guldfärgad, 134x50 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 januari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/1 11:43:36 | 1 | 400 kr |
20/1 09:13:45 | 2 | 200 kr |
20/1 09:13:45 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
22/1 19:44:56 | 3 | 300 kr |
22/1 19:44:56 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
22/1 19:45:26 | 3 | 400 kr |
22/1 19:45:26 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
24/1 16:53:46 | 3 | 450 kr |
24/1 19:17:51 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: guldfärgad spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53